Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Tu Wersalu nie będzie - spektakl (Teatr Polski w Bydgoszczy).

start 19.10 godz. 19:00

Centrum Kultury i Sztuki

Lokalizacja: Tczew, ul. K. St. Wyszyńskiego 10

Barcin, Inowrocław, Koronowo, Tczew, Chełmno i Mogilno. To w tych miejscowościach bydgoski Teatr Polski pokaże spektakl „Tu Wersalu nie będzie!” w ramach ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA.

Teatr Polski w Bydgoszczy został zakwalifikowany do ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W Barcinie, Inowrocławiu, Koronowie, Tczewie, Chełmnie i Mogilnie będzie można zobaczyć spektakl „Tu Wersalu nie będzie!”, którego premiera odbyła się 18 czerwca 2016 r. Libański reżyser Rabih Mroué przygotował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektakl o Andrzeju Lepperze – jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej ostatnich dwudziestu lat. Przewodniczący partii „Samoobrona” był politykiem wyjątkowo często obecnym w mediach, budzącym zazwyczaj bardzo silne emocje, zarazem jednak poddawany był łatwym i nieraz stereotypowym ocenom. Libański artysta wspólnie z aktorami bydgoskiego teatru będzie przyglądał się postaci Leppera, jednocześnie odsłaniając nieoczywiste perspektywy polskiej transformacji. „Tu Wersalu nie będzie!” to pierwsza polska produkcja teatralna Mroué, który mieszka i pracuje w Bejrucie i w Berlinie.

Do programu TEATR POLSKA zakwalifikowało się w tym roku 17 teatrów. Od 2 września do 30 listopada 2017 r. odbędzie się 127 prezentacji 17 spektakli w 62 miejscowościach w całej Polsce.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.