Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Europejska Noc Muzeów 20 V 2017.

start 20.05 godz. 19:00

Fabryka Sztuk

Lokalizacja: Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Zapraszamy 20 maja w godz. 19.00-00.00 na Europejską Noc Muzeów... pełną eksperymentów.
 

EUROPEJSKA NOC MUZEÓW 2017 – PROGRAMFABRYKA SZTUK, ul. 30 Stycznia 4

DZIEDZINIEC

19:00-00.00 - Wystawa Exploratorium
Exploratorium to interaktywna i interdyscyplinarna wystawa edukacyjna, która prezentuje wybrane fenomeny nauki. Wystawa pozwala pokazać zarówno małym dzieciom, jak i dorosłym działanie podstawowych praw fizyki, logiki, astronomii i matematyki. Rozmiar i kolor eksponatów wzbudza zainteresowanie nie tylko najmłodszych. Nauka staje się ciekawsza i łatwiej przyswajalna. Na 17 stanowiskach zaprezentujemy interaktywne eksponaty, złudzenia optyczne i zagadki logiczne.

19.00-00.00 – Fotobudka
To świetna zabawa dla każdego. Dodatkową atrakcją są gadżety, tj. wąsy, okulary, usta. Zdjęcia wysyłamy na e-maila.

19.00–00.00 – Ogromne klocki
Dzieci konstruują ogromne budowle z dużych klocków "wafli". Budowane są roboty, budynki i wszystko, co dzieci sobie wymarzą!

19.00–00.00 – Wielkie gry
Ulubione gry w wersji maxi (jenga, twister, warcaby, chińczyk).

19.00–00.00 – Mobilne Planetarium

DUŻY BUDYNEK

19.00–00.00 – pokaz kuchni molekularnej, sala konferencyjna, 2. piętro
Głównym celem pokazu jest odkrywanie przez widzów nowych smaków i ciekawych form, chwilowe oderwanie się od tradycji kulinarnych. Wszystko zaprezentowane jest w formie zabawy i interakcji z kucharzem: tworzenie drinków o nietypowych formach i nowych smakach, a także jadalnej ziemi w kompozycji deserowej, sorbetów z nietypowych składników i rozbijanie owoców na cząstki. Będziemy przełamywać lęk do ciekłego azotu i suchego lodu. Będzie dużo dymu!

19:00-00:00 – Wystawa „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”, parter i 1. piętro
Ekspozycja historyczna przedstawiająca dzieje Tczewa. Tym razem zostały poruszone najważniejsze aspekty z okresu międzywojennego: powrót Tczewa do Polski w 1920 roku, życie polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne. Klimat epoki został podkreślony licznymi efektami multimedialnymi, które zainteresują współczesnego odbiorcę. Interaktywny quiz, multimedialna podłoga, multimedialne manekiny – to tylko niektóre z nich. Niewątpliwą atrakcją jest fotoplastykon, w którym można obejrzeć najciekawsze miejsca przedwojennego Tczewa.


MAŁY BUDYNEK

19.00–00.00 – Warsztaty robotyki, sala warsztatowa, parter
Nauczymy konstruowania i programowania prawdziwych, działających robotów z klocków lego, które wyposażone są w silniki, czujniki i mikrokontrolery. Roboty, które mogą budować uczestnicy, to m.in: łaziki marsjańskie, roboty sumo, roboty zwiadowcze.

19.00–00.00 – Warsztaty recyklingu, sala 101, 1. piętro
Warsztaty recyklingowe nie tylko rozwijają zdolności twórcze i manualne, ale również przybliżają zagadnienia związane z ochroną środowiska. Podczas warsztatów powstaną ekologiczne zabawki, maszyny, pojazdy, domy, do budowy których użyjemy nietypowych materiałów budowlanych.

19.00–00.00 – Warsztaty z eksperymentów, sala 104, 2. piętro
Uczestnicy przeprowadzą i zaobserwują najciekawsze doświadczenia naukowe z zakresu chemii, fizyki i ekologii oraz zdobywają wiedzę praktyczną. Zajęcia stanowią połączenie doskonałej rozrywki z nauką. Prezentujemy m.in. wybuchowe eksperymenty z użyciem odczynników chemicznych, suchego lodu, ciekłego azotu.

19.00-00.00 - Pokazy i olimpiada robotów oraz druku 3D, sala 201, 3. piętro
To miejsce, gdzie prezentujemy wiele interesujących robotów, m.in. te stworzone z klocków LEGO, dinozaury ze sztuczną inteligencją czy drukarkę 3D. Olimpiada robotów to interaktywna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy zmagają się ze sobą w Walkach robotów Lego SUMO oraz Wyścigach robotów Lego. Za pomocą zestawu drukarki 3D można w łatwy i szybki sposób stworzyć modele i prototypy przedmiotów o niewielkich rozmiarach.


KAMIENICA FABRYKI SZTUK, ul. Podmurna 15:
19:00-00:00 – wystawy stałe oaz ekspozycja czasowa "Amor Patriae Nostra Lex… Bitwa pod Tczewem 1627", 1. piętro
To opowieść o bitwie polsko-szwedzkiej, która rozegrała się pod Tczewem w czasie wojny o ujście Wisły toczonej w latach 1626-1629. Podczas dwóch sierpniowych dni 1627 roku podtczewskie Lubiszewo stało się sceną zaciętych zmagań wojennych. Naprzeciw siebie stanęli dwaj wybitni wodzowie: hetman Stanisław Koniecpolski i król szwedzki Gustaw II Adolf. Wystawa zapozna nas z przyczynami, przebiegiem i konsekwencjami bitwy. Zobaczymy nie tylko uzbrojenie czy kopie grafik z epoki, ale również dowiemy się, dlaczego husarię nazywano „skrzydlatą jazdą” oraz zagramy w popularne na szlacheckich i królewskich dworach gry planszowe. Uzupełnienie ekspozycji stanowi film „Gniew husarii” zrealizowany i udostępniony przez Studio filmowe Crusader Films.

19:00-22:30 – Warsztaty plastyczne: Dworska rewia mody, 1. piętro
Wykonamy charakterystyczny element XVII-wiecznego stroju dworskiego; czyli perukę (z waty, papieru oraz różnorodnych ozdób).

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.