poniedziałek, 20 maja 2024 12:39
Reklama
Reklama

Święto Ludowców

W Pelplinie, 25 maja, odbyły się wojewódzkie obchody Święta Ludowego 2013. Pogoda wyjątkowo nie dopisała, ale rolnicy to twardzi ludzie.
Święto Ludowców

Na obchody zaprosili nas: Prezes Zarządu Zarządu Wojewódzkiego PSL Krzysztof Trawicki i Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Pelplinie Andrzej Flisik.
Świętowanie poprzedziła msza św. Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. W intencji Ruchu Ludowego, Rolników i Strażaków modlił się JE ks.bp Ryszard Kasyna.
Po mszy św. uczestnicy obchodów przemaszerowali na targowisko miejskie. Kolumnie pocztów sztandarowych ludowców i strażackich, w strugach deszczu przewodziła Pelplińska Orkiestra Dęta pod batutą Tadeusza Negowskiego.
Festyn z okazji Święta Ludowego oficjalne rozpoczął prezes ZW PSL Krzysztof Trawicki.
Były odznaczenia i wyróżnienia, legitymacje dla nowych członków, konkursy dla dzieci, stoiska KGW, darmowa grochówka. Gwiazdą wieczoru był zespół „Drossel”.
I tylkoszkoda, że pogoda była aż tak paskudna.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama