poniedziałek, 20 maja 2024 14:13
Reklama
Reklama

OSN w trzech powiatach

O ochronie środowiska w gospodarstwach rolnych, położonych na obszarach szczególnie narażonych (OSN), dyskutowano w Centrum Wystawienniczo - Regionalnym „Fabryka Sztuk” w Tczewie.
OSN w trzech powiatach

Będzie wsparcie
Konferencję zorganizował Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.
Na spotkanie przybyli rolnicy, przedstawiciele samorządów oraz instytucji związanych z rolnictwem i ochroną środowiska, z powiatu tczewskiego, sztumskiego oraz starogardzkiego, czyli z powiatów, w których wybrane obręby geodezyjne zostały objęte zasięgiem OSN.
- Podczas konferencji rolnicy zostali poinformowani o wymogach jakie będą ich obowiązywały oraz możliwościach uzyskania wsparcia finansowego na dostosowanie gospodarstw rolnych do nowych wymogów – mówi Małgorzata Huzior z PODR w Gdańsku. - Kolejne zaprezentowane zagadnienia dotyczyły nawożenia w rolnictwie precyzyjnym oraz doglebowej aplikacji gnojowicy. Spotkały się z dużym zainteresowaniem, ponieważ dotyczyły nowoczesnych technik nawożenia.
Przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej wyjaśniali rolnikom dlaczego obręby geodezyjne w powiatach tczewskim, starogardzkim i sztumskim zostały objęte OSN.
- Temat wywołał dużo pytań, ale po długiej dyskusji rolnicy uzyskali odpowiedzi na wiele z nich – ocenia M. Huzior.




Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama