poniedziałek, 20 maja 2024 09:41
Reklama
Reklama

Wymień elektrośmieci na rośliny

W najbliższą sobotę na parkingu na Bulwarze Nadwiślańskim w godzinach 9-13 można będzie wymienić niepotrzebny sprzęt elektryczny, plastik oraz makulaturę na sadzonki drzew i krzewów ozdobnych. Inicjatorem akcji jest Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie.
Wymień elektrośmieci na rośliny

- Celem akcji jest zachęcanie mieszkańców do pozbywania się niepotrzebnych rzeczy, ale też zaszczepienie postaw proekologicznych i pokazanie, że takie działania popłacają – opowiada Piotr Rogowski, odpowiedzialny za segregację odpadów w ZUOS Sp. z o.o. w Tczewie. – Staramy się zachęcać mieszkańców do segregacji odpadów, a już widać, że coraz więcej tczewian to robi.

Na miejsce zbiórki można przywozić zużyty sprzęt elektryczny, tj. monitory, pralki, chłodziarki, telewizory, komputery, odkurzacze, suszarki do włosów, telefony komórkowe, a także papier i plastik. Jedno drzewko można będzie otrzymać za 5 kg papieru, 2 kg plastiku lub za drobne elektrośmieci, dwa drzewka otrzyma się za lodówkę. Im większą ilość zużytych sprzętów się przywiezie, tym większą ilość roślin się otrzyma.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
hoho 25.10.2012 15:32
Super akcja! Tczewianie to mają dobrze!

25.10.2012 15:31
Bardzo pożyteczna akcja. Chętnie bym sam wymienił różne rzeczy na drzewka, ale nie będzie mnie w Tczewie.

25.10.2012 11:50
wyrzucić stare graty a przy okazji spełnić obowiązek, który każdy facet spełnić powinien - posadzić drzewo :D to się opłaca ;D

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama