niedziela, 19 maja 2024 20:59
Reklama
Reklama

Nowy-stary przewodniczący PSL w powiecie tczewskim

TCZEW. Podczas powiatowego zjazdu w Tczewie prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego ponownie wybrano Andrzeja Flisika. Gościem honorowym był Stanisław Kochanowski, szef PSL w woj. pomorskim.
Nowy-stary przewodniczący PSL w powiecie tczewskim
Zjazd ludowców, w sali konferencyjnej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Tczewie, rozpoczął się od odśpiewania „Roty”. Wzięło w nim udział 30 delegatów z czterech gminnych komitetów. W wyborach o stanowiska prezesa w powiecie ubiegało się dwóch kandydatów, dotychczasowy prezes Andrzej Flisik i Jarosław Gołąbek. Ostatecznie w tajnym głosowaniu wybrano Andrzeja Flisika. Otrzymał 19 z 30 ważnych głosów.

Nowi członkowie
Wcześniej odbyły się zjazdy w gminach, podczas których rozmawiano nie tylko o problemach społeczności wiejskiej po wejściu do Unii Europejskiej (są dopłaty, lecz mniejsze niż dla rolników „starej” Unii), ale i o sprawach, które „leżą” na sercu wszystkim: oświacie, zdrowiu, wyjazdach Polaków za pracą za granicę.
Miłym akcentem było wręczenie legitymacji nowym członkom. W poczet PSL-u zostali przyjęci Gabryela Ciesielska, Stanisław Ackerman i Henryk Gzik.
Andrzej Flisik odczytał sprawozdanie ustępującego zarządu. Mówił o wynikach ostatnich wyborów i bieżącej działalności.
- W poprzedniej kadencji stanęliśmy w obronie szkoły w Swarożynie – stwierdził m.in. Andrzej Flisik. – Ze względu na koszty musieliśmy przenieść siedzibę zarządu z ul. Kopernika na ul. Kołłątaja.
- Nie udało się reaktywować koła w Morzeszczynie – zauważyła Maria Daszkiewicz, szefowa komisji rewizyjnej.
Z rozliczenia finansowego wynika, że 10 tys. zł (z 12 tys.) pochłaniają koszty wynajmu siedziby dla PSL.

Poprawić wynik
- Pracujemy, integrujemy się, robimy festyny, a potem w finale wyborów coś nie wychodzi – mówił Stanisław Dziak. - Słabo wyszło w powiecie, a gminach też nie ma czym się chwalić. Musimy startować pod szyldem PSL w gminach.
- Chciałbym wiedzieć dlaczego nasi członkowie startowali w wyborach z innych list – pytał Eugeniusz  Płóciennik.
- Każde wybory są inne – odpowiedział Piotr Odya (startował do Rady Powiatu z listy Kociewskiego Klubu Regionalnego). -  Najlepiej byśmy szli wyraziście pod sztandarem PSL, ale jest problem ze skompletowaniem list.
Rzeczywiście, w wyborach do rad kandydaci często startują z lokalnych komitetów lub do powiatu pod szyldem choćby Kociewskiego Klubu Regionalnego. Niemniej, w ostatnich wyborach do Sejmu – pod szyldem PSL – Maria Daszkiewicz, Jerzy Murzydło (w gminie  Subkowy wygrał ze wszystkimi!) i Jarosław Gołąbek uzyskali niezłe wyniki, a gdyby tak głosowano w okręgu gdańskim jak w powiecie tczewskim, ludowcy mieliby swojego posła.

Bez populizmu
- Chciałbym podziękować kolegom z powiatu tczewskiego za aktywne włączenie w ostatnich wyborach do parlamentu i samorządów – podkreślił Stanisław Kochanowski. - W gdańskim okręgu zabrakło 10 tys. głosów, a w okręgu słupsko-gdyńskim trochę ponad 500, by mieć posła z PSL. Celem każdej partii jest przejęcie władzy. Jednak nie wystarczy mieć rację.  Trzeba mieć większość, by przekuwać w czyn swoje założenia. Najważniejsze dla nas jest działanie w środowisku wiejskim i małych miast. Nie jesteśmy tymi, którzy używają populistycznych haseł, ani tym bardziej tymi, którzy obrzucają w trakcie kampanii innych błotem, czego i my byliśmy ofiarą. My chcemy być merytoryczni i zdroworozsądkowi.  
Kochanowski obiecał, że zarząd wojewódzki partii częściowo dopłaci do utrzymania siedziby zarządu powiatowego w Tczewie i do Zielonych Światków (święta ludowców w Pelplinie).

Władze powiatowe PSL
Zarząd Powiatowy: Kazimierz Arczewski, Stanisław Dziak, Małgorzata Flisik, Tadeusz Gajowniczek, Jarosław Gołąbek, Stefan Kata, Marek Kluczyński, Jan Krajnik, Janusz Laskowski, Jerzy Murzydło, Tadeusz Plichta, Eugeniusz Płóciennik, Stanisław Wierycho.
Powiatowa Komisja Rewizyjna: Maria Daszkiewicz, Alojzy Klimczak, Jan Kowal, Roch Szadkowski.
Delegaci na zjazd wojewódzki: Maria Daszkiewicz, Stanisław Dziak, Andrzej Flisik, Tadeusz Gajowniczek, Jarosław Gołąbek, Stefan Kata, Marek Kluczyński, Jan Krajnik, Jerzy Murzydło, Tadeusz Plichta, Eugeniusz Płóciennik i Roman Rezmerowski.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
vox 03.04.2008 22:50
Czyli bez roszady. Ciekawe kogo peselowcy wystawią do sejmu w przyszłych wyborach...

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama