poniedziałek, 20 maja 2024 02:17
Reklama
Reklama

Czy banery Mirosława Pobłockiego stwarzają zagrożenie?

Od paru tygodni w różnych rejonach Tczewa możemy zauważyć charakterystyczne „instalacje banerowe” z wizerunkiem prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Prezydent, a zarazem kandydat na prezydenta patrzy z pionowych banerowych „żagli” w trzy strony świata. Stoją przy skrzyżowaniach i na skwerach. Czy jednak nie odwracają zbytnio uwagi kierowców od drogi, wszak ustawiane są bardzo blisko jezdni?
Czy banery Mirosława Pobłockiego stwarzają zagrożenie?

Autor: W. Mocny

Członkowie Komitetu Wyborczego Wyborców Jan Kulas 2024 nie mają wątpliwości. Pionowe, dość wysokie instalacje stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dlatego też wystosowano specjalne pismo do Straży Miejskiej w Tczewie oraz urzędników miejskich:


„W związku z wieloma monitami od mieszkańców Tczewa, które otrzymaliśmy, na podstawie zarządzenia Nr 20/2024 Prezydenta Miasta Tczewa z dnia 30 stycznia 2024 r. § 2 pkt. 2, który stanowi Straż Miejska jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wzywamy do usunięcia konstrukcji reklamowych z wizerunkiem kandydata Mirosława Pobłockiego i kandydatów komitetu wyborczego PnP umieszczonych na terenie miasta Tczew, ze względu na zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców.

Wyżej wymienione konstrukcje nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa, a w przypadku złych warunków atmosferycznych jak: wiatr, deszcz, itp., stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców Przedmiotowe konstrukcje, są również zagrożeniem dla dzieci nie spełniając żadnych norm bezpieczeństwa.

Wiele tych konstrukcji zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, ponieważ zostały zainstalowane w miejscach ograniczających widoczność oraz odwracających uwagę kierowców. Wiele zainstalowanych konstrukcji stanowi zagrożenie w przypadku koniecznej sprawnej interwencji Straży Pożarnej.

Powyższe konstrukcje zostały wykonane na bazie rusztowań budowlanych i nie spełniają norm BHP, Bezpieczeństwa pożarowego, Nadzoru Budowlanego, Urzędu Dozoru Technicznego.

Zagrożenia są ewidentne i ma do nich zastosowanie zarządzenie Nr 20/2024 Prezydenta Miasta Tczewa z dnia 30 stycznia 2024 r. § 2 pkt. 2. W związku z tym wzywamy Straż Miejską do wykonania zarządzenia.

W przypadku braku reakcji ze strony Straży Miejskiej, będziemy to traktowali jako uwikłanie się w proces wyborczy po stronie jednego komitetu i właścicieli konstrukcji zagrażających mieszkańcom.”


 

Pismo zostało skierowane do: Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie oraz Urzędu Dozoru Publicznego w Gdańsku.


 

(red.)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kliczko 16.03.2024 18:00
Kulas zdurniał do reszty?

Alexis 14.03.2024 16:06
Idiotyzmy Jana Kulasa osiągneły kolejny poziom...

Straż Miejska 14.03.2024 12:57
Nie! Nie stwarzają zagrożenia. Można się rozejść

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama