poniedziałek, 20 maja 2024 21:18
Reklama
Reklama

Trwa Gdańska Jesień Pianistyczna w Filharmonii Bałtyckiej

Trwa najważniejsza impreza pianistyczna na Pomorzu. Do piątku 24 listopada w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej czekają nas jeszcze cztery koncerty z udziałem czołowych pianistów świata. W tym gronie znajdują się laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, zwycięzcy wielu innych prestiżowych konkursów pianistycznych oraz wirtuozi fortepianu.
  • Źródło: Polska Filharmonia Bałtycka
Trwa Gdańska Jesień Pianistyczna w Filharmonii Bałtyckiej

17 listopada, 19:00

Koncert symfoniczny - Maciej Gański

Ceniony i lubiany gdański pianista Maciej Gański wraca na Gdańską Jesień Pianistyczną. Tym razem będzie grał z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzoną przez legendarnego wręcz dyrygenta Antoniego Wita, który wykształcił kilka pokoleń polskich dyrygentów. W programie muzyka Fryderyka Chopina (Fantazja na tematy polskie A-dur op. 13 oraz Wariacje B-dur op. 2 na temat Là ci darem la mano z opery Don Giovanni W.A. Mozarta), a także Uwertura do opery Tankred Gioacchina Rossiniego i  V Symfonia D-dur op. 107 Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego.

 

Hyuk Lee i Hyo Lee

19 listopada, 18:00

Recital braci Hyuk Lee i Hyo Lee

Duet niezwykle utalentowanych pianistów z Korei Południowej – Hyuk Lee i Hyo Lee – będzie grał na dwa fortepiany. Hyuk Lee to m.in. finalista ostatniego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, jego o siedem lat młodszy brat Hyo odnosi już sukcesy w grze na fortepianie oraz na skrzypcach. W ich wykonaniu zabrzmią kompozycje Astora Piazzolli (Adiós Nonino na dwa fortepiany oraz Libertango na dwa fortepiany), Darius Milhaud (Scaramouche op.165b) i Fantazja na tematy z opery Porgy and Bess (George Gershwin / Percy Grainger), a także Karnawał zwierząt na dwa fortepiany Camille'a Saint-Saënsa i Sinfonietta op. 49 Nikołaj Kapustin.

 

Leszek Możdżer & Zohar Fresco

22 listopada, 19:00

Recital Leszka Możdżera i Zohara Fresco

Leszek Możdżer to muzyk instytucja, światowej sławy wirtuoz i improwizator jazzowy. Tym razem zagra wraz ze znakomitym izraelskim perkusistą Zoharem Fresco, z którym przed dwiema dekadami podbijał rynki muzyczne (wraz z kontrabasistą Larsem Danielssonem jako Możdżer Danielsson Fresco Trio). W Filharmonii usłyszymy ich autorski program, złożony z własnych kompozycji i polskich tematów filmowych.

 

Jean-Efflam Bavouzet

24 listopada, 19:00

Koncert symfoniczny – Jean-Efflam Bavouzet 

Gdańską Jesień Pianistyczną 2023 zakończy koncert z udziałem świetnego francuskiego pianisty Jeana-Efflama Bavouzeta, który wykona kompozycje rodaków: Maurice'a Ravela (Valses nobles et sentimentales) i Claude'a Debussy'ego (Fantazja na fortepian i orkiestrę). Orkiestra, którą poprowadzi znakomity estoński dyrygent Olari Elts, wykona ponadto Uwerturę nr 2 Es-dur op. 2 Luisa Ferenca oraz Symfonię nr 38 D-dur KV 504 Praską Wolfganga Amadeusza Mozarta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama