niedziela, 19 maja 2024 20:36
Reklama
Reklama

[ZDJĘCIA] Będzie kolejny blok wielorodzinny na ul. Sadowej. Jest umowa, kładą fundamenty

Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego podpisało umowę z wykonawcą na budowę kolejnego budynku mieszkalnego, wielorodzinnego w formule bezzwrotnej pożyczki. Prace ruszyły pełną parą. Na ul. Sadowej już widać kończący się proces kładzenia fundamentów.
[ZDJĘCIA] Będzie kolejny blok wielorodzinny na ul. Sadowej. Jest umowa, kładą fundamenty

Autor: W. Mocny

Umowa z wykonawcą robót na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Sadowej została podpisana 19 września br.


 

- Wykonawca został wyłoniony na podstawie przetargu publicznego, złożonych zostało 7 ofert – informuje Arkadiusz Woźniak, prezes Zarządu Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa w Tczewie. - Planowane zakończenie prac i oddanie do użytkowania budynku to koniec II kwartału 2025 r.

Budynek będzie posiadał 34 lokale mieszkalne, 1-, 2-, i 3-pokojowe. Mieszkania mają metraż od 27 m2 do 52 m2. Sam budynek będzie 4-kondygnacyjny (parter i 3 piętra), 2-klatkowy, z windami w każdej klatce schodowej, z wejściami bez barier. Jeśli chodzi o garaże, nie są one przewidziane, natomiast powstanie parking z 43 miejscami parkingowymi, w tym dla osób niepełnosprawnych.


 

Dodajmy, że wybudowane mieszkania będą wynajmowane w formule TBS, z partycypacją mieszkańców. Każdy z Najemców musi spełnić określone kryteria. Nabór do tych lokali będzie prowadzić Urząd Miasta. Koszt budowy całego bloku oraz szacowana wartość budowy pojedynczego mieszkania w planowanej nieruchomości, o której mowa wynosi 8,7 mln zł. Oznacza to, że budowa 1 m2 jest wartości 6,5 tys. zł


 

Zasady nabywania mieszkania określa Uchwała Rady Miejskiej w Tczewie. Znajdziemy w niej m.in. sprecyzowanie przepisów przeprowadzania naboru wniosków, kryteria pierwszeństwa oraz zasady przeprowadzenia oceny punktowej. Jednak ostateczny kształt uchwały prawdopodobnie ulegnie dalszemu doprecyzowaniu w nadchodzących obradach miejskich.


 

- Obecnie trwają prace nad aktualizacją zapisów do tej uchwały, do końca roku powinny być gotowe, ale zainteresowanym aktualnie możemy udzielić szczegółowych informacji w siedzibie Spółki – uzupełnia prezes A. Woźniak. - Szacujemy, że składanie i przyjmowanie wniosków powinno się rozpocząć w styczniu przyszłego roku. Zainteresowane osoby prosimy o śledzenie ogłoszeń na stronie internetowej TTBS oraz Urzędu Miasta.


 


 

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jaja 19.11.2023 13:01
Jednak ten Tczew to się rozwija, będzie kolejny blok.

Kolo 17.11.2023 21:57
Nie kumam.... co to mają być za klitki 3-pokojowe 52 m kw

Taa 18.11.2023 15:31
3-pokojowe mają 48 m, a 52 w tym przypadku są dwupokojowe...

kx 17.11.2023 09:30
Super tylko szkoda, że nie będą to mieszkania na własność. Budowa domów wielorodzinnych na tani wynajem o wysokim standardzie z windą i z garażami oraz terenami rekreacyjnymi tego potrzebują młodzi ludzie. Ale różne buce tego nie rozumieją

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama