niedziela, 19 maja 2024 18:57
Reklama
Reklama

Z policjantką, pedagogiem i pracownikiem sanepidu o cyberzagrożeniach. Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą

W poniedziałek odbyła się debata społeczna dotycząca cyberzagrożeń. Policjanci realizowali w ten sposób jedno z działań priorytetowych, które ma za zadanie zacieśnienie współpracy z lokalną społecznością. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa w internecie nie tylko od prowadzącej debatę funkcjonariuszki, ale także od pracownika sanepidu oraz szkolnego pedagoga.
Z policjantką, pedagogiem i pracownikiem sanepidu o cyberzagrożeniach. Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą

Autor: KPP Tczew

23 października w Urzędzie Miejskim w Tczewie przy ul. 30 Stycznia odbyła się debata społeczna dotycząca cyberzagrożeń. W debacie udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, a całą debatę przeprowadziła mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska – policjantka ds. profilaktyki społecznej. Gospodarzem spotkania był Przewodniczący Rady Powiatu miasta Tczewa Pan Roman Kucharski.

Mundurowi spotkali się m.in. z młodzieżą z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie. Tematem było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni. Mundurowa omówiła zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się młodzi ludzie w internecie. Nie zabrakło także porad jak uniknąć zagrożenia oraz jak się zachować w przypadku wystąpienia problemów. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się wielu istotnych faktów nie tylko od policjantów, ale również od zaproszonych gości.

Pracownik tczewskiego sanepidu Pani Wioleta Hoog przedstawiła tematykę uzależnień behawioralnych. Pan Mateusz Brzoskowski — Pedagog Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie oraz CKZ Nauka opowiedział o wpływie Internetu na relacje międzyludzkie. W debacie udział wzięło 40 osób. Młodzież była bardzo aktywna podczas spotkania. Zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Zainteresowanie tematyką debaty pokazuje, że rozmowy na temat bezpieczeństwa są potrzebne i podobne spotkania, będą z pewnością organizowane również w przyszłości.


 

Tekst i fot. KPP Tczew



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama