niedziela, 19 maja 2024 20:59
Reklama
Reklama

Nieuczciwa kasjerka wycofywała paragony, a pieniądze kradła

Nawet 5 lat więzienia grozi 56-latce, która pracując jako kasjerka, wycofywała paragony opłacone przez klientów drogerii, a następnie zabierała pieniądze z kasy. Właściciel oszacował straty na blisko 4,5 tys. zł.
Nieuczciwa kasjerka wycofywała paragony, a pieniądze kradła

Autor: KPP Tczew

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracowali nad sprawą kradzieży gotówki w jednej z tczewskich drogerii. Wówczas właściciel poniósł straty na blisko 4,5 tysiąca złotych. Analizując zebrany w sprawie materiał, funkcjonariusze ustalili tożsamość osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. W piątek śledczy przesłuchali 56-letnią mieszkankę Tczewa.

Jak ustalili policjanci, w czasie od czerwca do września, kobieta, pracując jako kasjerka, wycofywała paragony opłacone przez klientów drogerii, a następnie zabierała pieniądze z kasy, które chowała do fartucha. 56-latka usłyszała łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.


KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama