poniedziałek, 20 maja 2024 02:49
Reklama
Reklama

Miasto zleci badanie wzroku ponad 500 dzieci

Rada Miejska w Tczewie w maju br. przyjęła projekt uchwały, który umożliwi zbadanie wzroku dzieci 10-letnich, co pozwoli na wdrożenie leczenia lub korektę wady wzroku.
Miasto zleci badanie wzroku ponad 500 dzieci

Autor: UM w Tczewie

Urząd Miejski w Tczewie ogłosił konkurs, który wyłoni realizatora „Programu wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 10 lat (urodzonych w 2013 roku) zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Tczew ”.

Konkurs adresowany jest do świadczeniobiorców prowadzących działalność gospodarczą związaną z możliwością dokonania usługi zawartej w Programie oraz zapewniających udzielanie świadczeń zdrowotnych w programie wyłącznie przez okulistów. Planowana liczba dzieci, u których zostanie przeprowadzony konsultacja okulistyczna oraz test przesiewowy w 2023 wynosi 555.

Program w całości finansowany jest przez Gminę Miejską Tczew.

Na zgłoszenia czekamy do 14 lipca br.

https://bip.tczew.pl/wiadomosci/12265/wiadomosc/694782/ogloszenie_otwartego_konkurs_ofert_na_wybor_realizatora_programu\


opr. (tomm)/UM w Tczewie


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama