poniedziałek, 20 maja 2024 01:46
Reklama
Reklama

Koniec stanu zagrożenia epidemiologicznego. Maseczki nie będą już obowiązkowe

Z początkiem przyszłego miesiąca w kraju zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemiologicznego. Takie kroki podjęło Ministerstwo Zdrowia na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzja ta ukierunkowana jest znacznym spadkiem liczby zakażeń, hospitalizacji i zgonów spowodowanych SARS-CoV-2. Jakie zmiany przyniesie Polakom nowe rozporządzenie?
Koniec stanu zagrożenia epidemiologicznego. Maseczki nie będą już obowiązkowe

Z dniem 1 lipca w życie wejdzie rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie zniesienia na obszarze Polski stanu zagrożenia epidemiologicznego. Taka decyzja niesie za sobą zmianę wszystkich dotychczasowych obostrzeń związanych z wirusem COVID-19. Oznacza to, że z początkiem nowego miesiąca nie będzie obowiązku m.in. zakładania maseczek ochronnych w placówkach medycznych, aptekach, przychodniach i szpitalach. 
Jak wyjaśnia resort zdrowia, decyzja ta została podjęta w oparciu o dane dotyczące spadku liczby zachorowań, hospitalizacji i zgonów w Polsce. 
Obecnie wirus SARS-CoV-2 traktowany będzie jak zwykła choroba, podobna do np. grypy. 
Decyzja Ministerstwa Zdrowia nie powinna jednak usypiać naszej czujności w kwestii zdrowego trybu życia. Dla zdrowia powinniśmy zachować część dotychczasowych przyzwyczajeń m.in.: dokładne mycie i dezynfekowanie rąk, wietrzenie pomieszczeń… Z pewnością takie zabiegi wyjdą wszystkim na dobre i pomogą lepiej zadbać o zdrowie i higienę. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama