poniedziałek, 20 maja 2024 12:24
Reklama
Reklama

ZOBACZ [GALERIA ZDJĘĆ] Inicjatywa społeczna roku 2022 dla organizacji kobiet z gm. Subkowy

Za nami 13. Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego, która odbyła się w czwartek, 15 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie w połączeniu z Gminną Galą Wolontariatu Miasta i Gminy Pelplin. Inicjatorem wydarzenia była Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego.
ZOBACZ [GALERIA ZDJĘĆ] Inicjatywa społeczna roku 2022 dla organizacji kobiet z gm. Subkowy

Autor: Starostwo Powiatowe w Tczewie

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie wypełniła się osobami zaangażowanymi w działania wolontarystyczne, humanitarne, charytatywne i animacyjne, a także przyjaciółmi wolontariatu oraz dobroczyńcami. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych. Gości powitali: Mirosław Augustyn, starosta tczewski, Mirosław Chyła, burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, oraz Damian Domański, przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego. Wydarzenie poprowadziła Weronika Gerowska-Chalecka, dziennikarka Radia Tczew.


Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego. W pierwszej część tego wydarzenia uhonorowano laureatki i laureatów nagród gminnych z Miasta i Gminy Pelplin, zaś w drugiej przyznano nagrody powiatowe. Nagrody i wyróżnienia w 6 kategoriach przyznała kapituła składająca się z przedstawicielek i przedstawicieli starosty tczewskiego, laureatek i laureatów i ubiegłorocznych nagród, jak również z członków Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego.


Galę uświetnił występ młodych wokalistek: Mai Kocur i Oliwii Nowaczyńskiej.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Powiatu Tczewskiego.

 


LAUREATKI I LAUREACI POWIATOWYCH NAGRÓD WOLONTARIATU 2022

Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej Roku 2022

nagroda: 
HUBER+SUHNER (Miasto Tczew)

wyróżnienia: 
BAZ-BUD Dominik Baza (Gmina Tczew)
RAD PROJEKT Radosław Najda (Gmina Morzeszczyn)


Instytucja Przyjazna Wolontariuszom Roku 2022

nagroda: 
Biblioteka – Ośrodek Kultury w Morzeszczynie (Gmina Morzeszczyn)

wyróżnienie: 
Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach (Gmina Subkowy)


Inicjatywa Społeczna Roku 2022

nagroda: 
Działania przy wspólnym stole w Subkowach – grupy nieformalne: Kobiety Kultury 
i Połączone Kulturą (Gmina Subkowy)

wyróżnienia: 
Tczewska Tereska Dzieciom – grupa nieformalna Zmienni Odmienni Przyjaciele (Miasto Tczew)
Działania wspierające osoby z doświadczeniem migracji narodowości ukraińskiej – Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinach (Gmina Tczew)

nagroda specjalna: 
Tczew dla Ukrainy (Miasto Tczew)


Animator Roku 2022

nagroda: Bogdan Wiśniewski (Miasto i Gmina Pelplin)

wyróżnienia: 
Karolina Orzechowska-Górska (Miasto Tczew)
Dorota Kryszczuk (Miasto i Gmina Gniew)


Grupa Wolontariuszy Roku 2022

nagroda: 
wolontariuszki i wolontariusze Migrant Info Point Tczew (Miasto Tczew)


Wolontariusz Roku 2022

nagroda: 
Paulina Kossecka-Grabarczyk (Miasto i Gmina Gniew)

wyróżnienia: 
Joanna Rolbiecka (Miasto Tczew)
Andrzej Zioło (Miasto Tczew)
Ryszard Zastrożny (Gmina Morzeszczyn)


 

Tekst i fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie/Emilia Laskowska | Senso 42

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama