poniedziałek, 20 maja 2024 12:08
Reklama
Reklama

Zatrzymani za kradzieże 700 litrów paliwa. U jednego z nich znaleziono 2 sadzonki marihuany

Kryminalni z Tczewa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże oleju napędowego na terenie powiatu. 30-latek i o 6 lat młodszy mężczyzna ukradli 700 litrów paliwa, powodując straty na ponad 5 tys. zł. Dodatkowo 24-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymani za kradzieże 700 litrów paliwa. U jednego z nich znaleziono 2 sadzonki marihuany

Autor: KWP Gdańsk

Tczewscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży 500 litrów paliwa z ciężarówki, do której doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. ustalili jakimi samochodami poruszali się sprawcy, kto je użytkuje i gdzie mogą przebywać. Następnie W jednej z miejscowości na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali do kontroli auto, którym mogli poruszać się sprawcy tej kradzieży. Kierujący samochodem 30-latek został zatrzymany, a w trakcie przeszukania samochodu okazało się, że w bagażniku przewoził puste kanistry oraz wąż gumowy.

Dzień później policjanci pionu kryminalnego ustalili miejsce przebywania drugiego mężczyzny mogącego mieć związek z tą kradzieżą i zatrzymali go w jednym z mieszkań w powiecie gdańskim. W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kilkanaście kanistrów z paliwem, węże gumowe oraz dwa wiadra z sadzonkami marihuany.

W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyźni mogą mieć związek z kolejną kradzieżą, która miała miejsce w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, wtedy to doszło do kradzieży 200 litrów paliwa z koparki zaparkowanej na terenie powiatu tczewskiego.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem a 24-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

~~~~

Działania patroli wodnych mają na celu wyeliminować jednostki wpływające na teren wyłączony z żeglugi

Patrole wodne policjantów z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej oraz Komisariatu Wodnego z Gdańska będą cyklicznie prowadzić działania w okolicy przekopu Mierzei Wiślanej, których głównym celem jest wyeliminowanie wpływających jednostek na teren wyłączony z żeglugi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Przypominamy, że teren przekopu Mierzei Wiślanej jest nadal terenem budowy, gdzie obowiązuje zakaz wpływania i dotyczy wszystkich jednostek wodnych, które nie ralizują prac na terenie przekopu.

Niestety nie wszyscy rozumieją, że wpłynięcie na teren, w którym nadal trwają prace budowlane, jest niebezpieczne i zagraża ich życiu i zdrowiu oraz stwarza zagrożenie dla osób pracujących przy budowie przekopu. Informujemy, że trwają tam również prace podwodne i niezgłoszone jednostki pływające w tym rejonie stwarzają dodatkowe zagrożenie dla pracujących nurków.

Funkcjonariusze kontrolują jednostki poruszające się w okolicy przekopu, przypominają użytkownikom sprzętu wodnego o obowiązujących przepisach, a jeżeli te są łamane przekazują takie informacje do kapitanatu.

Pamiętajmy! Przepisy dot. bezpieczeństwa obowiązują również na wodzie.

ZŁOTE ZASADY UŻYTKOWANIA SKUTERÓW WODNYCH:

● Nigdy nie pływaj pod wpływem alkoholu.

● Sprawdzaj stan techniczny skutera jeszcze przed zwodowaniem.

● Przed wypłynięciem zakładaj zrywkę na nadgarstek lub mocuj ją do kamizelki, co pozwoli na jej prawidłowe działanie.

● Nie wytwarzaj fali w portach, w pobliżu plaż lub innych jednostek pływających np. kajaki, rowerki wodne, deski SUP.

● Pamiętaj, że do holowania narciarza lub statku powietrznego wymagana jest dodatkowa licencja.

● Pamiętajmy o prawie drogi, które mówi, że łodzie, w tym skuter o dużej prędkości, w hierarchii ustępują na wodzie innym jednostkom pływającym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama