poniedziałek, 20 maja 2024 12:08
Reklama
Reklama

Mieszkanka Tczewa potrzebuje wsparcia w walce z rakiem!

Aleksandra Jabłońska mieszka w Tczewie i jest mamą 5-letniego Ignasia i 13-letniej Anieli. Dzieci są całym światem Oli. W wolnych chwilach wspólnie gotują i chodzą na spacery do skateparku, gdzie Ignaś jeździ na rowerze, a Aniela szkoli swoje umiejętności jazdy na rolkach. Niestety dotychczas spokojne życie rodzinne przerwała informacja o chorobie Oli. Lekarze zdiagnozowali u niej potrójnie ujemnego raka piersi z przerzutami. Jedyną szansą jest dla niej kosztowne leczenie. Na stronie Onkofundacji Alivia trwa zbiórka środków na ten cel.
  • Źródło: Martyna Pawlikowska
Mieszkanka Tczewa potrzebuje wsparcia w walce z rakiem!

Autor: Martyna Pawlikowska

Rak - nieprzewidywalny przeciwnik

Wszystko zaczęło się w październiku 2020 roku, kiedy Aleksandra wykryła guzek w piersi. Nie zwlekała ani chwili i od razu udała się na badanie USG. Lekarz stwierdził nieprawidłowe zmiany i skierował ją na wykonanie biopsji. Po dwóch tygodniach przyszedł wynik - rak piersi potrójnie ujemny.

Potrójnie ujemny rak piersi stanowi ok. 15% wszystkich przypadków nowotworów piersi. Dotyka głównie młode kobiety, poniżej 50. roku życia. Niestety charakteryzuje się bardzo agresywnym przebiegiem” - mówi Urszula Zienkiewicz z Onkofundacji Alivia.

Ola poddała się leczeniu, przeszła 5 tygodni codziennej chemioterapii i operację. Wszystko wydawało się zmierzać ku dobremu.

Niestety po 4 miesiącach stan Aleksandry pogorszył się. Pojawiły się bóle głowy, podwójne widzenie, a nawet utrata przytomności. Badanie rezonansem magnetycznym nie pozostawiało wątpliwości - to był przerzut do głowy. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji i usunięciu 8 centymetrowego guza. Jednak jego pozostałości i inne ogniska są na ten moment nieoperacyjne.

Nadzieją dla Aleksandry jest nowoczesne leczenie celowane. Nie jest ono refundowane w Polsce, a jego koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny. Z tego powodu Ola zdecydowała się poprosić o pomoc i założyła zbiórkę w Onkofundacji Alivia.

Każdy może odmienić historię Aleksandry!

Cel zbiórki to 100 tysięcy złotych. Na ten moment wsparło ją już ponad 200 osób, ale wciąż nie udało się zebrać pełnej kwoty. Czas działa na niekorzyść Oli, dlatego tak bardzo liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata!

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o wsparcie mojej walki z ciężkim i nieprzewidywalnym przeciwnikiem, jakim jest rak piersi potrójnie ujemny. Chcę nadal być matką dwojga dzieci: Anieli i Ignasia oraz szczęśliwą małżonką, jednakże potrzebuję Waszej pomocy w zakupie leku, który niestety w moim przypadku nie jest refundowany, a jego miesięczny koszt diametralnie przekracza nasze zdolności finansowe” - pisze Aleksandra.

Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę: https://onkozbiorka.pl/aleksandra-jablonska lub udostępniając informację o zbiórce.

Kontakt dla mediów:

Martyna Pawlikowska

Specjalistka ds. komunikacji i PR

tel. +48 514 497 254

[email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama