poniedziałek, 20 maja 2024 23:32
Reklama
Reklama

Maria Tobiańska ze złotem w skoku w dal! Mistrzostwa Województwa Pomorskiego pierwszy raz w Tczewie

XIII Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna „Dysk Pomorski 2022” w Tczewie odbyła się 14 czerwca (wtorek). Zmierzyły się w niej dzieci i młodzież z 12 powiatów województwa pomorskiego. Bardzo dobrze wypadli tczewscy lekkoatleci, zajmując najwyższe miejsca. Tczewianie zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy.
Maria Tobiańska ze złotem w skoku w dal! Mistrzostwa Województwa Pomorskiego pierwszy raz w Tczewie

Autor: Z. Mocny

Najbardziej spektakularny występ zaliczyła Maria Tobiańska (ur. 2008 r.), która w skoku w dal zdobyła złoty medal z bardzo dobrym wynikiem 5,05 m. Taki wynik budzi nadzieję, że starty w zawodach wyższego szczebla mogą zakończyć się sporym sukcesem.

Złoto zdobył też Michał Resmerowski, który rzucił piłeczkę palantową na odległość 51 m (ur. 2011 r.). Niezłym wynikiem popisał się też Akesander Mazur (ur. 2007 r.) zdobywając brąz w skoku w dal. Zawody odbyły się na nowym stadionie lekkoatletyczno – piłkarskim przy ul. Baldowskiej. W mistrzostwach wojewódzkich LA zmierzyły się roczniki 2007 – 2012. Wszystkim zawodnikom, w tym gościom spoza powiatu tczewskiego gratulujemy walki sportowej!

Dodajmy, że dzisiejsze zawody były pierwszymi o tej randze rozegranymi na nowym stadionie przy ul. Bałdowskiej.

(tomm)/Fot. Z. Mocny



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zgred 14.06.2022 20:58
GRATULACJE, szczawiki !!:)) ..dalszych sukcesów !:)

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama