niedziela, 19 maja 2024 19:24
Reklama
Reklama

Podaruj rower gościom z Ukrainy! Nietypowa akcja charytatywna

Tczew ruszył ze zbiórką rowerów dla uchodźców z Ukrainy. Masz nieużywany rower? Podaruj go naszym gościom z Ukrainy!
Podaruj rower gościom z Ukrainy! Nietypowa akcja charytatywna

Autor: Materiały promocyjne

Jak wiadomo rower to wolność i niezależność. Podzielmy się z nimi tym, z czego próbuje się ich okraść. Poza tym rower to tani, praktyczny i wygodny sposób na zapoznanie naszego miasta oraz załatwianie codziennych spraw. Dorosłym ułatwi dojazdy do pracy i na zakupy, a dzieciom na dojazd do szkoły. Akcja jest też formą promocji polityki rowerowej miasta oraz aktywności rowerowe w opozycji do transportu samochodowego.

 

- Zbieramy rowery używane, dla dorosłych i dzieci – zachęca Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy przy Urzędzie Miejskim w Tczewie. - Prosimy jedynie by były one w miarę możliwości sprawne lub wymagały drobnych napraw. Nie planujemy większych napraw.

 

Akcja organizowana w partnerstwie z Salonem Rowerowym Bogdan Bondariew oraz lokalnym Migrant Info Point Tczew.

- My jako Urząd organizujemy zbiórkę rowerów, drobnym serwisem zajmie się Salon Rowerowy Bogdan Bondariew, a lokalny Migrant Info Point Tczew zajmujący się wsparciem uchodźców, przekaże rowery najbardziej potrzebującym – uzupełnia G. Pawlikowski. - Dodatkowo wspólnie z Migrant Info Point Tczew będziemy prowadzili edukację rowerową dla osób, które otrzymają rowery. Chcemy by nasi goście czuli się bezpiecznie jeżdżąc rowerem po Tczewie.

 

Potrzebne są również: zapięcia rowerowe, dzwonki, oświetlenie, pompki oraz dętki.

Miejsce zbiórki – Urząd Miejski w Tczewie pl. Piłsudskiego 1

Kontakt: [email protected] , tel. 58 7759428

 

Organizatorzy nietypowej zbiórki proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy przed dostarczeniem roweru. Akcja trwa do końca maja br. z możliwością przedłużenia.

 

(tomm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rocznica 23.04.2022 11:44
"Oddziały UPA zgrupowały się w nocy z 22 na 23 kwietnia 1943 wokół Janowej Doliny. W ataku, rozpoczętym około północy wzięły udział pierwsza sotnia UPA pod dowództwem "Jaremy" oraz sotnia "Szauli". Oddziałom UPA towarzyszyli mieszkańcy okolicznych ukraińskich wsi (w tym duża grupa osób ze Złaźnego)[2], którym wyznaczono zadanie podpalania zabudowań[6]. Całością osobiście dowodził Iwan Łytwyńczuk ps. "Dubowyj"[1]. Grzegorz Motyka uważa, że rozkaz ataku mógł wyjść od samego Dmytra Klaczkiwskiego[7]. Według Grzegorza Motyki Janowa Dolina została ostrzelana z broni maszynowej i ręcznej; osobne grupy szturmowe podpalały kolejne domy lub wrzucały do nich granaty[5]. Uciekający Polacy byli zabijani strzałami z broni palnej lub siekierami, być może również widłami[5], według wspomnień Janiny Pietrasiewicz-Chudy także nożami, zaś część dzieci wbito na pale[8]. Inni zginęli w płomieniach lub udusili się dymem w piwnicach, gdzie usiłowali się schronić[5]. Następnie upowcy podpalili szpital, po uprzednim wyniesieniu z niego pacjentów narodowości ukraińskiej. Trzyosobowy personel szpitala został zamordowany siekierami, natomiast polscy pacjenci zginęli w płomieniach, lub według innej wersji również zostali zabici przed budynkiem[5]. " ...czy to prawda ???

do samych gaci !:) 22.04.2022 13:37
AKCJA, JAK NAJBARDZIEJ TYPOWA ...w świetle wydarzeń ostatnich tygodni, panującej psychozy , paranoi i medialnego ogłupienia, jest to kolejny próg badania wytrzymałości tubylców, aby rozdali swoje mienie do ostatniej koszuli...co tu nietypowego i dziwnego ???

UKROPOLIN 22.04.2022 12:17
Przesiedleńców poznać po tym, że są lepiej ubrani od Polek i Polaków. Widać, że ich ubierają ci sami sponsorzy, CI SAMI co robili kilka lat temu zadymę na Majdanie..wg.mediów przesiedleńcy już nie potrzebują ubrań(kiedyś uciekano przed wojną w jednej koszuli i boso) ani środków czystości lecz kosmetyków. Zapewne chodzi o te lakiery do paznokci nowej generacji ? Co do rowerów..widziałem u "starej emigracji" , że mają nowoczesne nówki zakupione zapewne za własne zarobione pieniądze, także ci nowo przybyli też oczekują tego samego, a nie złomu...ponadto media donoszą, że dla przywiezionych zwierząt domowych(psy, koty ) z ukrainy potrzeba wysokogatunkowej karmy, aby mogły pokonać traumę doznaną wskutek bombardowań i ataków rakietowych. Na nasze szczęście nie przyjechały zwierzęta hodowlane, bo wtedy trzeba by było oddać paszę dla przesiedlonych zwierzaków... CZY NASTĘPNYM KROKIEM BEDZIE NOTARIALNE PRZEKAZYWANIE NIERUCHOMOŚCI ? Czy jeszcze jesteśmy w Polsce?

ala 22.04.2022 10:10
przecież maja darmowe przejazdy....

wstyd 21.04.2022 22:20
...teraz na czasie są hulajnogi elektryczne... nie głupio wam ofiarowywać używany szrot ?

święty 21.04.2022 11:28
Kiedyś to rowery dostawało si.e na komunię...

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama