niedziela, 19 maja 2024 20:01
Reklama
Reklama

Tczewska przystań ma nowego dzierżawcę

Zgodnie z przewidywaniami tczewska przystań została wydzierżawiona na inne cele, niż zakładał projekt jej budowy, finansowany ze środków unijnych. Wczoraj podpisano umowę dzierżawy z wyłonionym w przetargu przedsiębiorcą.
  • Źródło: facebook
Tczewska przystań ma nowego dzierżawcę

Jak poinformował na swoim profilu prezydent Pobłocki, przystań nad Wisłą będzie mieć  nowego gospodarza. "Wczoraj została podpisana umowa na dzierżawę obiektu. Formalne przekazanie nieruchomości nastąpi w ciągu trzech miesięcy. Nowy dzierżawca planuje tam prowadzenie działalności gastronomicznej i garmażeryjnej, prowadzenie sklepu z produktami lokalnych producentów żywności i produktami garmażeryjnymi oraz prezentowanie prac lokalnych artystów. W sezonie letnim i w miesiącach o sprzyjającej pogodzie, na zewnątrz wystawiane będą stoliki dla gości, a cykliczne organizowane kiermasze z produktami lokalnych producentów żywności i rękodzieła artystycznego".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZMK 19.02.2022 13:52
Ankieta z czapy, jedna opcja nie wyklucza pozostałych.

XXX 19.02.2022 07:26
jakieś info kto to będzie wynajmował ?

Marina 19.02.2022 07:18
No to będziemy jedli regionalne frytki z keczupem

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama