niedziela, 19 maja 2024 03:26
Reklama
Reklama

Ukradli 120 ton kruszywa asfaltowego, dostali zarzuty

Dwóch mieszkańców Tczewa podejrzewanych jest o kradzież 120 ton kruszywa asfaltowego. Mężczyźni podali się za pracowników A1, następnie ukradli i sprzedali kruszywo bez zgody zarządcy autostrady. Straty wycenione zostały na kwotę ponad 8000 złotych. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Źródło: KPP Tczew
Ukradli 120 ton kruszywa asfaltowego, dostali zarzuty

Autor: Policja

14 lutego br. w miejscowości Swarożyn pracownik autostrady A1 poinformował funkcjonariuszy ruchu drogowego tczewskiej komendy, że z placu przy A-1 na wysokości drogi krajowej 22 mężczyźni kradną i wywożą tłuczeń asfaltowy. Mundurowi ustalili rysopisy mężczyzn, którzy mają związek ze sprawą, zatrzymali ich i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Śledczy przesłuchali 42- letniego mieszkańca Tczewa, który usłyszał zarzut kradzieży 120 ton kruszywa asfaltowego, takie same zarzuty dziś śledczy przedstawią 36- letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego.

Obu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama