poniedziałek, 20 maja 2024 14:44
Reklama
Reklama

[FOTO] XIX Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

8 576 osób weszło niedzielę do zimnego Bałtyku podczas XIX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Zanurzeni w morzu o temperaturze 2 stopni Celsjusza zaśpiewali hymn „Batyckie morsy” i pokazali, że łączy ich wspólna zabawa i zimowe hobby, jakim jest morsowanie.
[FOTO] XIX Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Autor: Jacek Trzosowski

Frekwencja potwierdziła, że Mielno jest niekwestionowaną światową stolicą morsów.
- Gościliśmy ponad 250 klubów z rozległych zakątków globu. Najstarsza foczka na Zlocie to 95- letnia Krystyna Garala z klubu Morsy Dębowa Kędzierzyn-Koźle, a najstarszym morsem był 80- letni Zygmunt Nyka, który przyjechał z klubu „Morsy Szubin” - poinformowała Gazetę Kociewską Mirosława Diwyk-Koza z Urzędu Miejskiego w Mielnie. - I miejsce w Turnieju Mrozoodpornych wywalczył klub „Wodne Niebo” z Ostrorogu. Natomiast najpiękniej przebraną ekipą były morsy z Tomaszowa Mazowieckiego, które skradły show i otrzymały pierwsze miejsce w tematycznym konkursie – dodaje.
W zlocie uczestniczyła spora grupa zimnolubów z Kociewia.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama