poniedziałek, 20 maja 2024 12:24
Reklama
Reklama

W Grodzie Sambora nie będzie fajerwerków na Nowy Rok. Tczew ustami prezydenta ogłosił, że wesprze za to czworonogi

- Sylwester i Nowy Rok to to wielki stres dla zwierząt, dlatego w tym roku nie organizujemy w Tczewie pokazu fajerwerków – zamiast puszczać z dymem tysiące złotych, wspieramy czworonogi. - tak brzmi oficjalny komunikat Urzędu Miejskiego w Tczewie.
W Grodzie Sambora nie będzie fajerwerków na Nowy Rok. Tczew ustami prezydenta ogłosił, że wesprze za to czworonogi
Karma od prezydenta Tczewa.

Autor: UM Tczew

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przekazał tczewskiemu schronisku dla zwierząt ok. 120 kg specjalistycznej karmy – weterynaryjnej i leczniczej, przeznaczonej głównie dla zwierząt starych i schorowanych oraz inne smakołyki dla zwierzaków.

 

– Zamiast kupować fajerwerki, wspierajmy zwierzaki ze schroniska. I to dopiero jest petarda! – mówi prezydent.

 

Dodajmy, że brak zimnych ogni zostanie częściowo zrekompensowany dzisiejszym wieczornym, sylwestrowym koncertem interretacji piosenek Anny German, w wykonaniu Joanny Nawrot z zespołem.

 

A co Wy myślicie na temat takiego witania Nowego Roku w Tczewie?

 

(tomm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama