niedziela, 19 maja 2024 21:35
Reklama
Reklama

WAŻNE: Oddział rehabilitacji także przekształcony w zakaźny. W Szpitalach Tczewskich oddziały covidowe błyskawicznie się zapełniły

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 grudnia rząd wprowadza nowe obostrzenia sanitarne. Od środy wprowadzono ograniczenia w liczbie osób korzystających z usług w pomieszczeniach zamkniętych oraz wstrzymano przyloty z krajów południowoafrykańskich, gdzie pojawiła się nowa mutacja wirusa Omicron. O tych zagrożeniach oraz zajętości oddziałów szpitala w Tczewie przez pacjentów covidowych, informowano radnych podczas ostatniej powiatowej komisji zdrowia.
WAŻNE: Oddział rehabilitacji także przekształcony w zakaźny. W Szpitalach Tczewskich oddziały covidowe błyskawicznie się zapełniły

Autor: tczewska.pl

Gościem posiedzenia był Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich SA.

Podczas komisji Alicja Szczepińska – Mian z Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON informowała o nowym wariancie COVID-19 – mutacji Omicron oraz przedstawiła dane statystyczne dotyczące zachorowań. Komisję prowadził przewodniczący Jan Kulas. W posiedzeniu uczestniczyli także radni Stanisław Smoliński, Grażyna Antczak oraz Andrzej Flisik, wicestarosta.

 

- W marcu zakończyliśmy instalacje tlenową. Z rezerw otrzymaliśmy, jeszcze podczas poprzedniej fali 3-tonowy zbiornik na tlen na rehabilitację – mówił Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich SA. - Cała instalacja wszystko było gotowe. Byliśmy przygotowani na kolejną falę. Chociaż nie chcieliśmy jej uruchamiać, ale niestety stało się to konieczne w obecnej sytuacji epidemicznej.

- 9-10 listopada otrzymaliśmy telefon od zastępcy dyrektora ds. Medycznych, który alarmował nas, że jest potrzeba uruchomienia pediatrii dziecięcej z covidem, w związku z faktem, że szpital dziecięcy na ul. Polanki w Gdańsku zajęty jest przez dzieci chore na COVID-19. Musieliśmy przeznaczyć internę na rzecz pacjentów zakażonych koronawirusem. W ciągu weekendu interna się zapełniła, podobnie było z Oddziałem Rehabilitacyjnym. W tym ostatnim pojawiły się wcześniej ogniska koronawirusa wśród pacjentów, którzy na szczęście sami wyłączali się: część na kwarantannę, a część na izolację domową. W trybie pilnym otwieraliśmy „rehabilitację covidową” przy ul. 1-go Maja. W piątek w momencie otwarcia było zajętych 10 łóżek, a od 23 listopada mamy już pełen komplet. Są to pacjenci głównie z Trójmiasta i na północ od niego. 81 proc. tych pacjentów stanowią osoby niezaszczepione.

 

- Czy nastąpił wzrost zachorowań wśród dzieci w stosunku do poprzedniej fali - pytała Grażyna Antczak.

Niestety odpowiedź prezesa M. Bielińskiego była pozytywna. W poprzedniej fali wręcz część łóżek dziecięcych tczewski szpital przeznaczał dla chorujących na „covid” dorosłych. Teraz, gdy przejęliśmy dzieci z Gdańska, jest zajęta połowę miejsc na pediatrii. Dzieci przechodzą chorobę ani w stopniu ciężkim, ani lekkim. Na szczęście nie ma zdecydowanie tragicznych przebiegów.

Co cieszy odnotowuje się w Tczewie, większą zgłaszalność na szczepienia. Co powinno dawać do myślenia w Tczewie pod respiratory trafiają niezaszczepieni młodzi ludzie (30-40 lat). Dwa respiratory, którymi dysponuje szpital w Tczewie są w zasadzie cały czas zajęte.

Podczas komisji zdementowano różne bzdury, które pojawiają się w przestrzeni publicznej o tym , że za śmierć z powodu COVID-19 szpitale otrzymują pieniądze.

 

(...)

 

W. Mocny

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama