poniedziałek, 20 maja 2024 05:22
Reklama
Reklama

[GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO] Tak tczewianie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Kwiaty, znicze i przemówienia na 11 Listopada 2021

Mieszkańcy Tczewa świętowali dziś wspólnie z władzami miasta, przedstawicielami organizacji pozarządowych, społecznych, samorządowcami Tczewa i powiatu tczewskiego w rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkaliśmy się wspólnie na mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., a następnie we wspólnym przemarszu udaliśmy się na cmentarz, gdzie przy pomniku poległych za Ojczyznę odbyły się oficjalne uroczystości.
Kliknij aby odtworzyć

W pochodzie pod Obelisk pamięci marsz. Józefa Piłsudskiego maszerowali muzycy z Harcerskiej Orkiestry Dętej. Tłum przeszedł: pl. Piłsudskiego. Następnie na cmentarzu starym była czas na chwilę zadumy i refleksji – czas, by złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Zaśpiewano rotę i hymn państwowy, a uczennica szkoły podstawowej zaśpiewała piosenkę o Niepodległej i Dniu 11 Listopada 1918 r.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego. Uczestnicy spotkania otrzymali flagi narodowe i biało – czerwone kotyliony.

Przypominamy także o dzisiejszym koncercie o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki, na którym wystąpi niezawodna Orkiestra Kameralna „Progress” oraz nachodzącym, sobotnim (13.11) Ulicznym Biegu Sambora.

 

UM Tczewie

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama