poniedziałek, 20 maja 2024 04:58
Reklama
Reklama

Msza za Ojczyznę, koncerty muzyki klasycznej i przemarsz pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zaprasza do udziału w uroczystościach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Msza za Ojczyznę, koncerty muzyki klasycznej i przemarsz pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego

Autor: W. Mocny

Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji Ojczyzny – o godz. 12.30, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. Po mszy (ok. godz. 13.30), wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą przejdziemy na pl. Piłsudskiego, gdzie przedstawiciele samorządów miasta i powiatu złożą kwiaty pod obeliskiem poświęconym marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie udamy się na cmentarz „stary”, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Uczestnikom przemarszu rozdamy flagi narodowe i kotyliony.

 

Imprezy towarzyszące nawiązujące do Narodowego Święta Niepoległości:

 

– koncert „Made in Poland” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress – 11 listopada o godz. 17.00 w CKiS (bezpłatne wejściówki do odbioru w CKiS)

 

– Uliczny Bieg Sambora – 13 listopada, organizator: TCSiR

 

UM Tczewie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama