poniedziałek, 20 maja 2024 07:54
Reklama
Reklama

Żyją dopóki ich pięknie wspominamy. Klimat i jazzowa muzyka mistrzów: Adama i Ignacego Wendt oraz Jakuba Hajduna [ZDJĘCIA]

W tradycji tczewskich koncertów na stałe w kalendarzu imprez zapisały się „Zaduszki jazzowe”. Tym razem także najlepsi zaproszeni jazzmani: Adam Wendt z synem Ignacym i gwiazdą wieczoru - niezapomnianym Jakubem Hajdunem zagrali wspaniały koncert. Jakub Hajdun Trio zagrali pamięci tym wszystkim, którzy odeszli.
Żyją dopóki ich pięknie wspominamy. Klimat i jazzowa muzyka mistrzów: Adama i Ignacego Wendt oraz Jakuba Hajduna [ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja tczewska.pl

Centrum Kultury i Sztuki zaprosiło wszystkich melomanów, miłośników improwizacji jazzowych na koncert „Jakub Hajdun Trio” 31 października, w niedzielę.

Jak już wspomnieliśmy „Zaduszki jazzowe” stanowią swoisty cykl, wpisujący się w tradycję tczewskich jazzowych, jesiennych spotkań, na których każdego roku zapraszane są tuzy czarnych brzmień. W Tczewie „jazzowali” dzięki nim m.in.: Mike Russel, K&W Quintet, Rythm & Jazz, Piotr Schmidt Quartet – Saxesful czy Krzysztof „Puma” Piasecki.

Dodajmy, że odwiedziny tak zacnych muzyków możliwe są m.in. dzięki talentowi tczewskiego saksofonisty – Adama Wendta, który z wieloma z nich przyjaźni się, a co równie ważne – koncertuje.

 

Jakub Hajdun (1991) - pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - klasy Bogdana Czapiewskiego i Włodzimierza Nahornego. Uczestnik warsztatów jazzowych Barry'ego Harrisa we Włoszech (2017-19). Jest laureatem nagród indywidualnych na XX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017) i XV Mezinárodní Hudební Festival w Česká Kamenice (2014). Członek zespołu Jan Konop Big Band (Grand Prix na XVI Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, 2011), koncertującego m. in. w Budapeszcie, Kaliningradzie, Sopocie i Sulęczynie. Wspólnie z Januszem Mackiewiczem (kontrabas) i Romanem Ślefarskim (perkusja) występował na 44. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (2017) i 24. Sopot Molo Jazz Festival (2019). Aktywnie współpracuje z Europejskim Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością - ECEKON.

 

Jakub Hajdun - fortepian

Janusz Mackiewicz - kontrabas

Roman Ślefarski - perkusja

 

Adam Wendt - saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog

Po ukończeniu z wyróżnieniem Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu podjął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył również z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki. Współtwórca sukcesów i repertuaru grupy „Walk Away”, nagrywał i koncertował z sławami muzyki jazzowej, takimi jak: Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gamble, David Fiuczynski, Dean Brown, Nippy Noya, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i znakomitościami czarnego bluesa.

Ignacy Wendt – urodził się 2 lipca 2001 r. Gra od kiedy skończył 6 lat. Najpierw na fortepianie, a kilka lat później na trąbce. Ukończył Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Ignacy Wendt – urodził się 2 lipca 2001 r. Gra od kiedy skończył 6 lat. Najpierw na fortepianie, a kilka lat później na trąbce. Ukończył Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Opr. (tomm)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama