poniedziałek, 20 maja 2024 07:54
Reklama
Reklama

Uśmiech dziecka w niepogodę

Podczas organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki „Dnia Dziecka” Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie, przeprowadził akcję promującą Selektywną Zbiórkę Odpadów i postawy proekologiczne.
Uśmiech dziecka w niepogodę

W przygotowanych przez ZUOS atrakcjach chętnie uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci.

Był to doskonały sposób, by poprzez zabawę zachęcić wszystkich do działań na rzecz ekologii, a więc poprawy stanu naszego środowiska naturalnego.

Przeprowadzono wiele konkursów, m.in.: wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem było słowo– „ekologia”; rzuty kulą gazetową do kosza; połów magnetycznych rybek.

Małe pociechy chętnie wykazały się też talentem artystycznym, uczestnicząc w zajęciach plastycznych. Oczywiście Dzień Dziecka nie mógł obyć się bez upominków, dlatego ZUOS rozdał wiele nagród dzieciom, a dorośli otrzymali materiały promujące selektywną zbiórkę odpadów w Tczewie.

Dzięki ciekawie zorganizowanemu świętu, dzieciaki mimo ulewnego deszczu 1 czerwca, bawiły się świetnie, co udowadniały uśmiechnięte i rozgadane buzie.

Zatem cel, jakim było świętowanie Dnia Dziecka poprzez edukację ekologiczną i promowanie segregacji, ZUOS osiągnął.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama