niedziela, 19 maja 2024 19:24
Reklama
Reklama

Ćwiczenia wszystkich jednostek pożarniczych gminy Morzeszczyn

GM. MORZESZCZYN. 15 września w miejscowości Gętomie (Gmina Morzeszczyn), w obrębie Leśnictwa Brody Pomorskie odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.
Ćwiczenia wszystkich jednostek pożarniczych gminy Morzeszczyn

Autor: OSP Morzeszczyn

W ćwiczeniach wziął udział Pluton "POŻAR" Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego.

Dodajmy, że w skład Plutonu aktualnie wchodzą pojazdy z jednostek: JRG Tczew, OSP Pelplin, OSP Gniew, OSP Turze oraz OSP Subkowy.

Poza Plutonem w działaniach brały również udział wszystkie Jednostki OSP z Terenu Gminy Morzeszczyn.

Z jednostki OSP Morzeszczyn w ćwiczeniu udział wziął niezastąpiony 37-letni ciężki samochód gaśniczy GCBA Jelcz, natomiast pierwszowyjazdowy mercedes zabezpieczał rejon w razie wystąpienia nagłego, realnego zagrożenia.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie gotowości bojowej w związku z wybranymi typami zagrożeń, występujących na terenie gminy Morzeszczyn.

 

(tomm)/Fot. OSP Morzeszczyn



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama