poniedziałek, 20 maja 2024 11:12
Reklama
Reklama

Wystawy gołębi, królików, konia sztumskiego i rozmaity asortyment ogrodniczy. XXVI Jesienne targi ogrodnicze, Stare Pole, 11-12 września 2021 r.

Jesienne Targi Ogrodnicze są imprezą promocyjno-doradczą dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław i Powiśla. Targi są wydarzeniem cyklicznym, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez plenerowych odbywających się na terenie gminy W bieżącym roku zorganizowano je już po raz 26. Jesiennych Targom towarzyszył VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich – Wystawa Specjalistyczna. Było też wiele innych atrakcji, np. wystawa gołębi, święto mleka.
Wystawy gołębi, królików, konia sztumskiego i rozmaity asortyment ogrodniczy. XXVI Jesienne targi ogrodnicze, Stare Pole, 11-12 września 2021 r.

Autor: Facebook

W czasie Targów, które zgromadziły całkiem sporą liczbę uczestników i wystawców. Zaprezentowały się firmy z całego kraju oferujące m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona.

 

Nie zabrakło stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na Targach pojawili się również producenci i dystrybutorzy zajmujący się ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem.

Swoje stoiska miały także firmy budowlane, motoryzacyjne, ale także i te oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne. W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju ograniczeń związanych z trudną sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować wiosennych edycji imprez targowych. Dlatego do udziału w Jesiennych Targach Ogrodniczych zapraszamy również dystrybutorów maszyn rolniczych i firmy reprezentujące sektor środków do produkcji w rolnictwie.

 

Jak co roku Targom towarzyszyć będzie wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych. Imprezę wzbogaci jakże lubiana, zwłaszcza przez najmłodszych, wystawa królików, gołębi i drobiu ozdobnego. Targi to również blok handlowy, w którym znaleźć można prawie wszystko, a także gastronomia i „wesołe miasteczko”.

Impreza była także okazją do zaprezentowania się przez różne instytucji i placówki wspierające rolnictwo na naszym terenie.

 

- W imieniu Dyrektora Oddziału Regionalnego Marcin Drewa oraz własnym podziękowałem im za zaangażowanie, jednocześnie reprezentując instytucję na targach – powiedział kierownik placówki terenowej KRUS w Sztumie. - Wspólnie z Dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Marcjuszem Kwidzińskim i z-cą dyrektora PODR Ewą Szymańską i dyr. Elewarr Hubertem Grzegorczykiem podziwialiśmy konie sztumskie. Gratulujemy Hodowcom!

 

(tomm)/fot. Facebook

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama