poniedziałek, 20 maja 2024 06:40
Reklama
Reklama

Kawa z Gazetą Tczewską. Rozmowa z posłem Kazimierzem Smolińskim. Most Tczewski w wersji historycznej, ale brakuje całościowego projektu!

Gościem kolejnej Kawy z Gazetą Tczewską był poseł na Sejm VI,VII,VIII i IX kadencji; znany Adwokat; były wiceminister Infrastruktury i Budownictwa; przewodniczący Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich. i Immunitetowych; członek Krajowej Rady Sądownictwa. Wśród wielu pytań, które zadaliśmy nie zabrakło pytań o Most Tczewski; o zagrożenia jakie niesie zabawa samorządów w media, czy o to co niesie ze sobą nowa ustawa medialna.
Kliknij aby odtworzyć

 

W wywiadzie poruszyliśmy m.in. tematy wokół których poseł K. Smoliński porusza się na co dzień, a są nimi: Nowy Ład czy powrót Donalda Tuska do krajowej polityki.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ROZMOWY Z POSŁEM KAZIMIERZEM SMOLIŃSKIM !!


Podziel się
Oceń

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama