poniedziałek, 20 maja 2024 09:13
Reklama
Reklama

Konkurs w 75. rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny „Inki”

UWAGA KONKURS. Ogólnopolski Konkurs „Dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych, ich wpływ na współczesne pokolenie i postawy młodzieży”, organizowany w 75. Rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny „Inki”.
Konkurs w 75. rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny „Inki”

Autor: IPN

Konkurs ma na celu przybliżyć postacie i losy Żołnierzy Wyklętych oraz ich roli w walce o wolną i niepodległą Polskę oraz wpływ na współczesne postawy młodzieży. Organizatorzy podpowiadają zorganizowanie pierwszego etapu wyżej wymienionych konkursów na swoim terenie (szkole, dekanacie, parafii, mieście, powiecie) jako etap wstępny.

 

Najlepsze prace wybrać i wysłać na: [email protected] (Konkurs prac literacki oraz prac multimedialnych.

Prace plastyczne należy przesyłać na adres: Piotr Stec, Postolin 58A, 82-400 Sztum

 

Prace należy wysłać w terminie do 30 czerwca 2021 r.

 

Inicjatorem i organizatorem konkursów jest Konfederacja Orderu Świętego Stanisława.

Szczegóły na załączonym plakacie i pliku pdf.

 

(red.)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama