poniedziałek, 20 maja 2024 03:37
Reklama
Reklama

Po 2,5-miesięcznym przestoju prace na DK nr 22 ponownie ruszyły

KNYBAWA/CZARLIN.W czerwcu prace na drodze krajowej nr 22 nagle przerwano (obecnie droga ekspresowa S22). Stało się tak bez jakiegokolwiek wyjaśnienia przez wykonawcę czy zarządce inwestycji – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku. Obecnie w połowie sierpnia prace wznowiono, ale i tak przestój spowodował opóźnienia. Czy ustalony termin na koniec 2019 r. może być nie dotrzymany? To pytanie zadają sobie teraz wszyscy. Nasza redakcja m.in. o to także zapytała wykonawcę i inwestora.
Po 2,5-miesięcznym przestoju prace na DK nr 22 ponownie ruszyły
O ile przebudowa podwójnego ronda jest prawie ukończona, o tyle większa część odcinka od Czarlina do mostu knybawskiego jest w głębokiej przebudowie.

Autor: Fot. W. Mocny

Bez odpowiedzi na to pytanie rzecznika generalnej dyrekcji, trudno byłoby określić ile czasu trwał przestój na budowie na odcinku Knybawa – Czarlin na popularnej „berlince”.

Brakujące informacje o przestoju i wznowieniu

W czerwcu, jak podał jeden z portali tczewskich, z placu budowy o którym mowa, zniknęło wiele sprzętu i prace bardzo zwolniły... Już wtedy rzecznik gdańskiej GDDKiA wyraził obawę w jednym z tczewskich portali internetowych, że jeśli wykonawca będzie nadal tak prowadził inwestycję, to może być problem z dochowaniem terminu zakończenia prac. Tymczasem doszło do poważnego przestoju, który tłumaczony jest problemami firmy. Jak ustaliliśmy w GDDKiA przestój trwał aż 2,5 miesiąca!

Oddać jednak trzeba, że podwójne rondo na wysokości Czarlina jest prawie ukończone, choć nadal jest wiele słupków drogowych ograniczających jezdnię. W zasadzie ograniczniki drogowe widać po każdej stronie wjazdów na ronda. Nie znikają też tablice z informacjami o objazdach DK1 do Gdańska.

Nie znaleźliśmy w mediach zarówno opisujących powiat tczewski, jak i powiat malborski żadnych informacji z jakiego to powodu prace wstrzymano na tak długo. Gdy prace zostały wznowione ok. 12 sierpnia ponownie, mimo że roboty na „berlince” są inwestycją publiczną ani wykonawca, ani GDDKiA o. w Gdańsku, nie poinformował głównych mediów lokalnych o tym fakcie.

Dodajmy, że przedłużające się roboty są dużym utrudnieniem zarówno dla mieszkańców, którzy z trudnościami wyjeżdżają z własnych posesji. Powoduje to także spowolnienie i utrudnienia transportu.

Podwójne rondo do końca września br.

Kierowcy złoszczą się na utrudnienia przy pokonywaniu przewężeń jezdni, a mieszkańcy na idące w powolnym tempie roboty. (...)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec 05.09.2019 13:46
Dobrze, że ktoś w końcu rozwinął temat i cos wydobyl z Generalnej, bo do tej pory wszyscy widzieli, że wszystko stanelo a media nic...

Argus 29.08.2019 08:31
Powód przestoju? Wakacje i ***opy :)

Marcin 28.08.2019 20:52
To jest cały czas droga krajowa DK22 a nie ekspresowa jak jest napisane w tekście.Chyba ktoś nie wie jakie parametry musi spełniać droga ekspresowa?!A jeśli chodzi o tablice objazd do Gdanska tonie maja one związku z przebudowa w Czarlinie a przebudowa drogi wojewódzkiej w Starogardzie Gd.

www 28.08.2019 13:19
fajnie chłopaki asfalt z taczki leją

RR 28.08.2019 12:06
Jejku, co za ignorant językowy to pisał?

VWMANIAK 28.08.2019 11:46
To jeszcze będzie robione 2 lata... dziura na dziurze jest , teren zarosły nawet jak wycinali kawałek nawierzchni to nie wyrównali tego ... ŻENADA

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama