poniedziałek, 20 maja 2024 01:46
Reklama
Reklama

Potrącenie pieszego. Ranny trafił do szpitala

GM. SUBKOWY. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Gorzędzieju. Nieznany sprawca potrącił mieszkańca powiatu tczewskiego.
Potrącenie pieszego. Ranny trafił do szpitala

Do potrącenia przez samochód doszło 25 sierpnia (niedziela) o godz. 1.30 w Gorzędzieju. Wypadek miał miejsce w terenie zabudowanym.

Poszkodowanego 42-letniego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Tczewie. Policjanci prowadzą czynności, które zmierzają do ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Ustalono, że mieszkańca potrącił srebrny samochód osobowy. Dokładna marka pojazdu jest w tej chwili ustalana.

Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się o zmroku. Należy nosić odzież z elementami odblaskowymi i zachować szczególną ostrożność, gdyż samochody w godzinach wieczornych i nocnych, zgodnie z przepisami, poruszają się w terenie zabudowanym z większą prędkością niż w dzień, wynoszącą 60 km/ w godz. 23.00-5.00.

W tym roku to nie pierwszy tego typu wypadek. Do innego potrącenie doszło na początku roku 5 lutego wieczorem. Tam jednak pieszy znajdował się na pasach...

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama