poniedziałek, 20 maja 2024 08:10
Reklama
Reklama

Festiwal Gospel w Gniewie: w hołdzie Arethcie Franklin

GNIEW. Już w ten weekend sierpnia Gniew stanie się ponownie stolicą muzyki gospel. Wszystko za sprawą kilkudniowego festiwalu, którego gwiazdami w tym roku będą Ania Dąbrowska oraz Anna Maria Jopek. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest pamięci Arethy Franklin, stąd też jednym z głównych punktów programu imprezy będzie koncert dedykowany tej amerykańskiej piosenkarce.
Festiwal Gospel w Gniewie: w hołdzie Arethcie Franklin

W połowie sierpnia 2019 r. Stowarzyszenie Gospel organizuje XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019. Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich „camp meeting” oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku z różnych stron świata, np. z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.

Przygotowania do XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce, trwają w najlepsze.

Festiwal Gospel to niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego lata. Jak co roku w harmonogramie imprezy oprócz koncertów gwiazd zaplanowano także warsztaty muzyczne, które od 14 do 19 sierpnia br. w Gniewie, poprowadzą Ruth Waldron i Piotr Pawlicki.

Poza tradycyjnym programem warsztatowo-koncertowym, który od lat realizują organizatorzy w ramach festiwalu nowością będzie specjalny program poświęcony Królowej muzyki Soul, gospel – Arethcie Franklin, której 16 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci. Trubute to Aretha Franklin – skupi na scenie wykonawców polskich i amerykańskich: Akademicką Orkiestrę Symfoniczna Akademii Muzycznej z Gdańska, 3 solistów z Polski (Ania Serafińska, Patrycja Gola, Grzegorz Wilk) z chórem z Waszyngtonu (Gospel Sacrifice). Projekt ten będzie wielkim wydarzeniem muzycznym polsko – amerykańskim. Koncertem będzie dyrygował Zbigniew Małkowicz, a aranżacje przygotowali Szymon Markiewicz i Zbigniew Małkowicz.

Od odbędą się warsztaty muzyki Gospel, które poprowadzą: Ruth Waldron, Peter Steinving, Piotr Pawlicki oraz zespół Holy Noiz.

PROGRAM FESTIWALU GOSPEL W GNIEWIE 2019

16 sierpnia br. – piątek

Zespół LUMEN, La Pallotina, John Tillery and Living Sacrifice, Ania Dąbrowska

17 sierpnia br. - sobota

- Koncert poświęcony Arethcie Franklin, JBBO JBBO, Anna Maria Jopek

18 sierpnia br. - niedziela

- Koncert po warsztatowy

Wszystkie koncerty rozpoczynają się po godz. 19. Wstęp wolny. Zapraszamy do Gniewu. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Więcej na: https://www.gospel-festiwal.pl/

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, Gmina Gniew, Spółka Zamek Gniew. Patronem medialnym wydarzenia jest www.chrzescijanskiegranie.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama