poniedziałek, 20 maja 2024 14:13
Reklama
Reklama

Pani Teresa wpadła mężowi w oko jako panienka i tak jest do dziś! Właśnie świętowali 60 lat małżeństwa

22 kwietnia 1957 r., to szczególna data w życiu państwa Teresy i Franciszka Dworakowskich. Tego dnia bowiem przed Bogiem ślubowali sobie miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską. I tak, połączeni węzłem małżeńskim trwają przy sobie od 60 lat. Burmistrz postanowiła pogratulować jubilatom doczekania tak wspaniałej rocznicy, zapraszając ich do gniewskiego magistratu.
Pani Teresa wpadła mężowi w oko jako panienka i tak jest do dziś! Właśnie świętowali 60 lat małżeństwa

Autor: gniew.pl

Znajomość państwa Dworakowskich sięga jeszcze dziecięcych lat, kiedy to pan Franciszek jako ministrant widywał swoją wybrankę w tymawskim kościele.

- Spoglądałem na nią od dziecka. Już wtedy wpadła mi w oko i nie wypadła przez tyle lat - mówił pan Franciszek. Zakochani ślub wzięli w tej samej świątyni. Na uroczystość weselną, 87 gości wiozło czternaście bryczek. Huczne wesele odbyło się natomiast w rodzinnym domu pod strzechą w Rzymie. Od tamtej pory wiedli życie przepełnione wspólną pracą w rolnictwie oraz wychowywaniem czterech synów.

- Byliśmy szczęśliwi, dzieci dobrze się chowały i tak mijały lata. Mamy wspaniałą rodzinę, doczekaliśmy się 11 wnucząt oraz 6 prawnuków. Najmłodsza Helenka skończyła miesiąc. - mówiła pani Teresa. - Ród Dworakowskich nie wyginie! - dodała synowa jubilatów.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama