poniedziałek, 20 maja 2024 11:11
Reklama
Reklama

W tczewskim CKiS będzie sala imienia Janusza Kortasa

Od 20 stycznia 2017 r. pracownia filmu i animacji w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie będzie nosić imię Janusz Kortasa, inicjatora powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Tczewie, jego wieloletniego prezesa.
W tczewskim CKiS będzie sala imienia Janusza Kortasa

Janusz Kortas zmarł 6 października 2010 r. Był Kawalerem Medalu „Pro Domo Trsoviensi”, odznaczony brązowym medalem Gloria Artis, działaczem władz Polskiej Federacji DKF, wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, długoletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Tczewie. W Centrum Kultury i Sztuki jest sala widowiskowa imienia Ryszarda Karczykowskiego. Konsekwentnie w planie są imienia muzyka Adama Wendta i aktorki Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

- Jesteśmy po pierwszym spotkaniu z osobami, które były najbliższymi współpracownikami pana Kortasa - mówi Krystian Nehrebecki, dyrektor CKiS. - Ustaliliśmy harmonogram prac i działań pod względem filmowym.

Jest wstępny program przebiegu uroczystości 20 stycznia przyszłego roku z udziałem rodziny, przyjaciół, współpracowników związanych z DKF. Być może organizatorom uda się zaprosić Andrzeja Sołtysika, dziennikarz radiowego i telewizyjnego, filmoznawcę. (...)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
21.11.2016 18:42
Janusz zasłużył ! To przyjaciel którego nie można zapomnieć !!!

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama